SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU
21.12.2016
Jan Vyjídák začínal jako právník, ale zdravotní péče a nové přístupy ve stravování ho zaujaly natolik, že vedle kvality zdravotní péče sleduje i výživové studie. Spolupracuje s řadou světových odborníků a v našem rozhovoru mj. prozradil, jak díky změně stravování porazil svá chronická onemocnění.
2000 - 2024 © PharmDr. Margit Slimáková, Březinova 2, 186 00 Praha 8, IČ: 46219242, DIČ: CZ6962244256, zapsaná v živnostenském rejstříku.
Zásady cookies / Ochrana osobních údajů / Všeobecné obchodní podmínky
Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči. / Web je archivován Národní knihovnou ČR.
Stock Photos provided by Depositphotos
Dobrý den, zvažuji přechod na tento typ stravování, ale zajímal by mě Váš názor na dvě věci:
1, vždy jsem měla v podvědomí, že vysokou konzumací masa vzniká tzv. „nemoc králů“ DNA –
co jí tedy vlastně způsobuje ?
2, na Vašich stránkách jsem, mimo jiné, narazila na video, kde je vysvětleno, že živočišné potraviny jsou pro nás z hlediska obsahu jednotlivých prvků výhodnější ke konzumaci ( Dr. Zoe Harcombe PhD — Fakta o jídle). Zajímal by mě Váš názor, zda se náš trávicí systém, za těch několik tisíc let, nepřizpůsobil, smíšené stravě – jak pěstované, tak chované a jsme tak vůbec schopni využít všechno to, co nám nabízí živočišná strava?
Děkuji Tereza
Dobrý den Terezo,
puriny jsou skutečně v mnoha potravinách, včetně masa, ale hladinu kyseliny močové zvyšuje i nadmíta sacharidů. Trácení je vysoce individuální, maso trávit zvládáme, i když mohou být individuální výjimky. Zde vysvětluji detailněji: http://www.margit.cz/boreni-mytu-o-delene-strave/
Margit