Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na názor, že mléko je extrémně rakovinotvorné. Vychází z úvahy, že růstové hormnoy v něm obsažené jsou v pořádku jen pr oorganismus ve vývinu. Jakmile člověk přestane růst, je jedinou možnou formou růstu nádor (neboť jde o nezdravé bujení jinak zdravých buněk). Přijde mi to divné, jestliže mléko lidstvo spotřebovává staletí, možná tisíciletí a v minuosti nemělo problém s epidemií rakoviny. Nicméně tento názor zastává například i Ruediger Dahlke – pravda především psychosomatik a psychoterapeut, ale poměrně respektovaná osobnost. Vyjadřuje se k tomu především v knize Strava pro klid v duši, která je dostupná i online file:///C:/Users/Roman%20Posp%C3%AD%C5%A1il/Desktop/Strava%20pro%20klid%20v%20du C5%A1i%20-%20Ruediger%20Dahlke%20-%20Knihy%20Google.html
Existují i jiné zdroje (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24615266) ale i studie, které tvrdí pravý opak. Protože fermentované mléčné výrobky jsou u nás doma ve velké popularitě jako zdravé a chutné, dost mě to zarazilo. Stejně tak konzumejeme mléko z domácího chovu, jen krátcepasterizované (pro jistotu) v hrnci u nás doma.
Omlouvám se obsáhlý dotaz a předem děkuji za odpověď
Rop
Dobrý den, mléko není esenciální potravinou, tedy není nezbytné jíst a určitě neprospívá lidem s alergií na mléčné bílkoviny anbeo intolerancí na mléčný cukr. Na druhé straně jsou národy, které pravidělně konzumují mléko a výrobky z něj a moohou být perfektně zdraví. Takže za mě to není ani jeden extrém. Zejména zakysané a od farmáře koupení mléčné výrobky také pravidělně jíme. Margit
Milá paní Slimáková,
velmi se zajímám o zdravou výživu a při mém poznávání různých výživových stylů jsem narazila na obří studii, na které se podíleli 3 university (cornellská a oxfordská universita a čínská akademie preventivní medicíny), a její výsledky shrnul T. Colin Campbell,PhD. do knihy nazvané Čínská studie. Hlavním závěrem studie je, že kravské mléko nebo spíše méčný protein kasein (a nakonec veškeré živočišné zdroje potravy) jsou touto studií potvrzené karcinogeny pro lidský organismus. Dokonce se tam i píše, že cholesterol, vitamín A a D nejsou esenciální, protože si je tělo dokáže samo vyrobit v množství, které je pro něj dostatečné. Proto zásadně prosazuje veganskou stravu. Vy ale naopak doporučujete mimojiné jíst fermentované mléčné produkty a vejce pro zajištění těchto látek. Na základě této studie jsem na několik měsíců kompletně vyřadila vše mléčné, vejce i maso. A popravdě jsem před nedávnem opět zařadila vejce (denně) a alespoň jeden jogurt týdně, protože jsem se začala cítit hodně unaveně. A také proto, že jsem se začala obávat, abych měla dostatek živin pro našeho syna (současně pomalé zavádění příkrmů, jinak plné kojení 7 měsíčního syna).
Ráda bych se Vás tedy zeptala, co si o Čínské studii myslíte.
Dále mě také zajímá, zda i ovčí a kozí mléka a produkty z nich jsou stejné potravinové alergeny jako mléko kravské, protože zatím jsem všude narazila jen na problém s kravským mlékem.
Děkuji za odpověď.
Lucie
Dobrý den Lucie, zkreslení Čínské studie detailně vysvětluji zde: https://www.margit.cz/cinska-studie/
Margit